XFX Radeon R7 250 – бюджетен гейминг на 1080P
В раздел: Ревюта, Ревюта, статии и ръководства от Тодор Богданов (mollov) на 12.03.2014, 13,754 показванияВ продуктовата линия на XFX що се отнася до Radeon R7 250 съществуват няколко модела платки, от нископрофилни пасивно охладени, до двуслотови GHOST2, както и такива с памет DDR3 и памет GDDR5. В този материал попадна най-добрата от всички, поне що се отнася до 3D производителност и възможности. споменатата CORE Radeon R7 250 Boost Ready GHOST2 Thermal е графичен ускорител на XFX, който обаче в голяма степен споделя визията и усещането на високият клас платки – черният цвят е сериозно застъпен, както и новата визия на графичните карти на XFX, които виждаме с появата на AMD Radeon R7 и R9.
Точното моделно означение на този вариант е R7-250A-ZNF4. Самата платка е доста къса, но това е доста очаквано, предвид факта, че ядрото не е много голямо и разполага само с 1 GB памет. Отделно този сегмент платки не изискват наличието на 6-8-“фазно” захранване към графичното ядро и голям набор от висококачествени кондензатори. Въпреки това при изработката дори на тази платка от XFX са вложили само качествени компоненти, но всичко това е част от новата им философия за изграждане на графичните им ускорители.
Хардуерната конфигурация на R7-250A-ZNF4 комбинира GPU Oland XT и 1 GB памет тип GDDR5. Това е най-бързата вариация за това графично ядро и памет, което дава и най-високата възможна 3D производителност. Макар да разполага само с 384 стрийм процесора, Oland XT също се нуждае от бърза памет за да може да ги натовари ефективно. Работната честота на ядрото е 1000 MHz с опция за бууст до 1050 MHz. Всъщност този бууст може да се каже, че работи постоянно т.е. GPU-то перманентно работеше в 3D на 1050 MHz. Понеже паметта е GDDR5, тук честотата също е висока – 4.5 Gbps или 1125 MHz GDDR5.
Охладителя е доста сносен предвид ниското ниво на консумация на ядрото Oland XT. При този клас графични решения не рядко се използват “еднослотови” охладители, но в конкретният случай това не е така. Това все пак е най-добрата версия на R7 250 в продуктовата гама на XFX и е логично да е “по-така”. Температурите са направо ниски на фона на това, което виждаме при високият клас карти като Radeon R9 290/X, например. Ядрото работи при около 60С, дори в най-натоварените режими. Това разбира се в комбинация с много ниско ниво на шум, можем директно да кажем, че картата е практически безшумна по време на 3D работа. Най-общо казано при XFX R7 250 няма какво да ви притеснява на тема адекватно охлаждане.
Платката предлага основните видеоконектори, които стандартно са достъпни при Radeon R7 250 – “аналоговото” надделява, като налице е не само D-SUB конектор за по-стари монитори, но и DVI конектор с аналогова част. Разбира се HDMI е също наличен.
Всички страници от статията:
- Не всяка карта AMD е Radeon R9
- XFX CORE Radeon R7 250 Boost Ready GHOST2
- Тестова платформа и софтуер
- Резултати от тестовете
- Заключение

Етикети: AMD Oland XT, CORE R7 250 BOOST Ready GHOST2 Thermal, XFX CORE R7 250 BOOST Ready GHOST2 Thermal, XFX Radeon R7 250, ревю на XFX CORE R7 250 BOOST Ready GHOST2 Thermal, тест на XFX CORE R7 250 BOOST Ready GHOST2 Thermal